בניית אפליקציות תורמת לשיווק?

אם נחזור אחורה בזמן, רק מספר שנים מעטות, נגלה כי הדבר הבא שהיה חם בעולם האינטרנט היה האתר. באז האתרים החל מבעבע וכל חברה, עסק, נותן שירות ואפילו כלל המשרדים הממשלתיים, החלו בונים אתרים בקצב מסחרר. למזלנו ולצערנו, חזרה בזמן אינה אפשרית ולכן אם ניזכר היכן אנו עומדים כיום, נבין שכל עסק זקוק לאפליקציה במיוחד כאשר מדובר על עסק המעוניין למכור ולספק שרות וידע. היכנסו יחד אתנו אל עולם האפליקציות והבינו כיצד האפליקציה הקטנה והחמודה שלכם, תוכל להפוך להיות מכונת שיווק משומנת.

בניית אפליקציה – מדוע?

סקרים ונתונים אחרונים מראים כי כמות גולשי האינטרנט המגיעים באמצעות מכשירים ניידים, הולכת וגדלה. למעשה, לאחרונה (אפריל 2015) הנהיגה חברת גוגל תגית המציינת האם האתרים הם ידידותיים למובייל ואתרים אשר אינם, ספגו מהלומות במיקומי האתר. גלישה מהמכשיר הנייד אינה תמיד נוחה, במיוחד לבעלי מכשירים עם מסך קטן או מכשירים אשר ההתאמה של האתר אינה מלאה. בניית אפליקציות היא הדרך החכמה ביותר לעזור לכל גולש למצוא את מבוקשו ולהמשיך לחזור אל האפליקציה שלכם דווקא תודות להיותה מותקנת במכשיר שלו. את הבנייה יש לבצע בשיתוף חברה הבונה אפליקציות ומכירה את התחום על בוריו וכזו שתוכל לעזור בהליך התכנון ולא רק לבצע את מה, שהלקוח מבקש למרות שזו עלולה להיות טעות. על מנת להבין את חשיבות האפליקציה, נדגיש ונאמר כי אדם אשר הוריד אפליקציה למכשיר שלו, סביר ויעשה בה שימוש לאורך זמן. זאת, בניגוד לאדם שגלש אל אתר ושכח את הכתובת שלו. כאן מדובר על אפליקציה המותקנת על גבי המכשיר המזמינה את בעל המכשיר לעשות בה שימוש.

וכיצד אני מפרסם באפליקציות

כשם שניתן לפרסם על גבי אתרים, כך ניתן לפרסם בתוך האפליקציות וגם מי שאינו הבעלים הגאה של אפליקציה, יכול לפרסם באפליקציות אחרות אשר בהן סביר ויעשה שימוש קהל היעד. פרסום האפליקציה, מספק מעקב אחר כל הנתונים וניתן לראות כמה הקליקו על המודעה, מתי אחוז ההקלקות הגבוה ביותר התרחש וגם פרטים נוספים על המקליקים. כך שמדובר על פרסום אפקטיבי המעניק מידע בעל רב למפרסם.

לסיכום, בניית אפליקציות היא החלטה חכמה ואכן כזו שתורמת לשיווק בכל מימד. מעבר לשימושיות של האפליקציה הרי, שמדובר בפלטפורמת פרסום נהדרת במיוחד בימינו אנו כאשר כמות הגולשים במרחב האינטרנטי מהניידים, עולה ומרימה ראשה אל מעל גולשי המחשב הנייד או הנייד. זכרו, על מנת לבנות אפליקציה, יש צורך בידע מקצועי לצד ניסיון מעשי. הקפידו לבחור בחברה אשר מציגה יכולות אלו וכזו שתוכל לחלוק את הויז'ן שלכם או לאתר את האפליקציה הטובה ביותר לפרסום בה עבור הצרכים שלכם.